TOPlist

Uložení lyží po sezoně

Péče o skluznici

Na konci roku doporučujeme očistit skluznici od starých vosků, nanést vrstvu parafínu (čato se používá žlutý sjzedařský), škrabkou stáhnout , dočistit kartáčem (tento postup odstraní nečistoty na skluznici) a znovu nanést parafín, který následně skluznici ochrání před vysycháním. Podrobnější popis viz. sekce Příprava skluzné plochy.

Uložení/uskladnění

Lyže neukládáme spojené páskami. Pokud už není jiné řešení, povolíme spojovací pásky tak, aby lyže nestahovaly k sobě. Doporučené uložení je zavěšení za patku a špičku:

Uložení lyží

Rady na závěr

Mnoho lyžařů doporučuje (převážně běžky) mazat i během léta - nanášet parafín (žlutý) a opět ho škrabkou stáhnout, přeleštit kartáčem podobně jako při přípravě skluzné plochy a nechat lyže ve speciální vyhřívané komoře, tak aby vosk "zatekl a zacelil" skluznici. Dobrá zpráva pro všechny - není třeba si pořizovat speciální vyhřívané boxy na lyže, podobně poslouží i nechání lyží na zahradě na slunci v obyčejné rakvi na lyže, případně prostě v autě na slunci. Neměly by tam samozřejmě ležet celý den, spíše jen hodinu, dvě, ale účel to splní dokonale a příští rok Vám to lyže vrátí krásným skluzem.